×

Blog

26
wrz
wtorek, 26 wrzesień 2023

Kamień nazębny – przyczyny, objawy, leczenie i profilaktyka

Zdrowy i piękny uśmiech to nie tylko wizytówka każdej osoby, ale również klucz do dobrego samopoczucia oraz ogólnego zdrowia jamy ustnej. Jednym z głównych wyzwań, które mogą zaszkodzić naszemu uśmiechowi, jest kamień nazębny. Twardy osad, gromadzący się na powierzchni zębów, wywołuje nie tylko nieestetyczny wygląd, ale także problemy zdrowotne. Warto zrozumieć, co powoduje powstawanie kamienia nazębnego, jakie są jego objawy, jakie istnieją metody leczenia oraz jakie proste kroki można podjąć, aby mu zapobiec. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się nie tylko wspaniałym uśmiechem, ale także długotrwałym zdrowiem naszych zębów i dziąseł.

07
sie
poniedziałek, 07 sierpień 2023

Rodzaje protez zębowych

W uśmiechu ludzkim kryje się nie tylko piękno, ale także zdrowie i pewność siebie. Niestety, utrata zębów może wpływać negatywnie na te wszystkie elementy. Dlatego protezy zębowe odgrywają niezwykle ważną rolę, przywracając nie tylko estetykę uśmiechu, ale także zdolność prawidłowego żucia i funkcji jamy ustnej. Dzięki dynamicznemu postępowi w dziedzinie stomatologii, dostępne są różnorodne rodzaje protez zębowych, pozwalające na indywidualne dopasowanie do potrzeb i preferencji pacjentów. Każdy z typów protez ma swoje unikalne cechy, zalety i ograniczenia, co sprawia, że wybór odpowiedniego rozwiązania może być wyzwaniem dla wielu osób. Jakie są najpopularniejsze rodzaje protez zębowych?

07
sie
poniedziałek, 07 sierpień 2023

Licówki czy korony? Co wybrać?

Nie ulega wątpliwości, że piękny uśmiech jest marzeniem każdego człowieka. Jednak nie zawsze natura obdarza nas idealnie ukształtowanymi zębami. Na szczęście współczesna stomatologia oferuje wiele rozwiązań, które pozwalają poprawić estetykę uzębienia. Dla osób z zębami mocno zniszczonymi lub mającymi poważne wady wyrównawcze, dwie popularne opcje to licówki i korony. Oba te zabiegi są skutecznymi metodami przywrócenia uśmiechu, ale każda z nich ma swoje zalety i ograniczenia. W tym artykule przyjrzymy się bliżej licówkom i koronom, aby pomóc Ci zrozumieć, które z nich może być najlepszym wyborem dla Ciebie.

01
sie
wtorek, 01 sierpień 2023

Jakie są przeciwwskazania do wszczepienia implantów?

Zdrowe uzębienie i estetyczny uśmiech są oznakami dbałości o stan jamy ustnej. Zdarza się jednak, że wskutek choroby lub uszkodzenia jeden, lub kilka zębów muszą zostać usunięte, co ma znaczny wpływ na wygląd twarzy. Rozwiązaniem problemu i sposobem na przywrócenie pięknego uśmiechu może być zastosowanie leczenia implantologicznego. Na czym ono polega i jakie wyróżniamy rodzaje implantów zębowych? Jakie są przeciwwskazania do wprowadzenia leczenia? Czytaj dalej i dowiedz się więcej o implantach zębowych i ich wszczepianiu!

12
lip
środa, 12 lipiec 2023

Mosty na implantach – na czym polega ta metoda?

Mosty na implantach cieszą się dużą popularnością. To jedno z najbardziej zaawansowanych uzupełnień protetycznych, które może być świetną alternatywą dla protez ruchomych. Most na implantach poprawia komfort podczas mówienia oraz gryzienia. Całość może być pokryta estetyczną porcelaną dobieraną indywidualnie do zębów własnych pacjenta, dzięki czemu niemal niczym się nie różni.

Czym jednak dokładnie jest most na implantach? Jakie rodzaje mostów na implantach możemy wyróżnić? Jak przebiega zabieg? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy poniżej! Sprawdź!

21
kw.
piątek, 21 kwiecień 2023

Ile korzeni, a ile kanałów ma ząb?

Na co dzień zwykle nie zastanawiamy się nad tym, ile kanałów ma ząb. Ta wiedza wydaje się nam przydatna dopiero w momencie, w którym któryś z zębów zaczyna nas boleć i staje nam przed oczami wizja, być może koniecznego, leczenia kanałowego. Liczba kanałów będzie miała wpływ na koszt leczenia kanałowego i dlatego warto mieć wiedzę […]

09
lut
czwartek, 09 luty 2023

Wszystko, co musisz wiedzieć o prostowaniu zębów nakładkami ortodontycznymi

Piękny uśmiech znacząco podnosi samoocenę. Zdrowe, proste zęby są naszą wizytówką. Dzięki obecnym technologiom, wady zgryzu można skutecznie korygować. Jeszcze niedawno najbardziej znaną metodą prostowania zębów był stały aparat ortodontyczny metalowy lub porcelanowy. Coraz częściej jednak słyszy się o możliwości leczenia wad zgryzu przy użyciu przezroczystych, ruchomych nakładek ortodontycznych.

Co warto o nich wiedzieć? Czy to skuteczna metoda leczenia wad zgryzu? Czym różnią się nakładki od tradycyjnych aparatów ortodontycznych? Sprawdź koniecznie!

29
lis
wtorek, 29 listopad 2022

Protezy Zębowe Elastyczne

Istnieje wiele przyczyn utraty zębów. Mogą to być zarówno choroby czy wiek, jak i czynniki mechaniczne. Niezależnie od tego, wskutek czego pojawiły się braki w uzębieniu, każdy z nas zasługuje na komfort spożywania posiłków oraz estetyczny i kompletny uśmiech, które może zapewnić nam proteza elastyczna. Dowiedz się, czym są protezy zębowe elastyczne i kto może je stosować!

21
lis
poniedziałek, 21 listopad 2022

Jak wyleczyć stan zapalny po implancie zęba?

Piękny uśmiech i zdrowie jamy ustnej to marzenie każdego z nas. Często jednak zdarza się, że wskutek choroby lub próchnicy pacjenci zmuszeni są do usunięcia jednego, lub kilku zębów, co zdecydowanie wpływa na estetykę uśmiechu. Wówczas wiele osób decyduje się na leczenie implantologiczne, które umożliwia zastąpienie pojedynczych zębów lub ich całych rzędów. Należy jednak pamiętać, że po wszczepieniu implantów może dojść do powstania stanu zapalnego. Jakie są objawy zapalenia tkanek, jak wyleczyć stan zapalny i jak mu zapobiegać po leczeniu implantologicznym? Czytaj dalej, jeśli chcesz poznać więcej informacji na temat wszczepiania implantów!

16
lis
środa, 16 listopad 2022

Na czym polega bonding zębów?

Marzysz o ładnym uśmiechu, jednak Twoje zęby nie mogą z jakiegoś powodu być poddane zabiegowi wybielania? A może borykasz się z martwymi lub nierównymi zębami? Nie martw się, jeszcze masz szansę na zdrowo wyglądający uśmiech! Odpowiedzią na Twoje bolączki jest odbudowa zęba metodą bondingu. Sprawdź, na czym ona polega i czy warto się na nią zdecydować!

5/5 - (2 votes)
Dent Kraków – Stomatologia, Implantologia i Ortodoncja