×

Blog

17
kw.
środa, 17 kwiecień 2024

Co to jest i jak wygląda proteza szkieletowa?

Protezy szkieletowe stanowią jedno z nowocześniejszych rozwiązań w dziedzinie protetyki stomatologicznej. Są to zaawansowane technologicznie uzupełnienia protetyczne, które z powodzeniem mogą zastąpić tradycyjne protezy akrylowe, oferując pacjentom większy komfort oraz lepszą estetykę. Dzięki swojej konstrukcji, opartej na metalowym szkielecie, zapewniają stabilność oraz trwałość, które są kluczowe dla zachowania zdrowia i funkcjonalności jamy ustnej. W tym wpisie przyjrzymy się bliżej, czym charakteryzują się protezy szkieletowe, jakie korzyści niosą dla użytkowników oraz jak wygląda proces ich dopasowania i noszenia.

16
kw.
wtorek, 16 kwiecień 2024

Na czym polega i co daje piaskowanie zębów?

Piaskowanie zębów to popularny zabieg stomatologiczny, który ma na celu usunięcie kamienia nazębnego oraz osadu, często odpowiedzialnego za powstawanie chorób przyzębia. Procedura ta nie tylko może poprawić estetykę uśmiechu, ale jest również ważnym elementem zachowania zdrowia całej jamy ustnej. W niniejszym artykule wyjaśnimy, na czym dokładnie polega piaskowanie i dlaczego pacjenci się na nią decydują.

06
mar
środa, 06 marzec 2024

Na czym polega lakierowanie zębów i jakie są zalety tego zabiegu?

Zdrowie jamy ustnej jest nieodłącznym elementem ogólnego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia. Współczesna stomatologia oferuje szereg metod profilaktycznych, mających na celu zapobieganie chorobom zębów i dziąseł, z których jedną z często wybieranych jest lakierowanie zębów. Ta metoda, choć może wydawać się nowością dla niektórych pacjentów, od lat stanowi fundament profilaktyki próchnicy, szczególnie wśród najmłodszych. Lakierowanie […]

06
mar
środa, 06 marzec 2024

Recesja dziąseł – co to jest i jak leczyć?

Recesja dziąseł jest stanem, który dotyka znaczną część populacji, wpływając negatywnie nie tylko na estetykę uśmiechu, ale również na ogólne zdrowie jamy ustnej. Termin ten odnosi się do procesu, w wyniku którego linia dziąseł odsuwa się od korony zęba, odsłaniając jego szyjkę, co może prowadzić do szeregu problemów zdrowotnych, takich jak nadwrażliwość zębów czy ryzyko rozwoju chorób periodontologicznych. Choć problem ten może wydawać się na pierwszy rzut oka jedynie kwestią kosmetyczną, jego skutki mogą być znacznie poważniejsze, wpływając na zdolność do prawidłowego żucia i ogólny stan zdrowia. W związku z tym ważne jest, by zrozumieć przyczyny, objawy oraz możliwości leczenia recesji dziąseł, aby móc skutecznie zapobiegać jej postępowaniu oraz minimalizować jej wpływ na życie codzienne.

26
lut
poniedziałek, 26 luty 2024

Na czym polega leczenie kanałowe zębów?

W świecie współczesnej stomatologii, leczenie kanałowe zębów stanowi technologiczny przełom, pozwalający na ratowanie zębów, które jeszcze nie tak dawno skazane były na ekstrakcję. Może przynieść ulgę zębom w kryzysie oraz pacjentowi cierpiącemu z powodu bólu. Leczenie kanałowe – na czym polega? Jak przebiega? Jak długo trwa? Czy jest bolesne? Kiedy jest konieczne? Jak się do […]

26
wrz
wtorek, 26 wrzesień 2023

Kamień nazębny – przyczyny, objawy, leczenie i profilaktyka

Zdrowy i piękny uśmiech to nie tylko wizytówka każdej osoby, ale również klucz do dobrego samopoczucia oraz ogólnego zdrowia jamy ustnej. Jednym z głównych wyzwań, które mogą zaszkodzić naszemu uśmiechowi, jest kamień nazębny. Twardy osad, gromadzący się na powierzchni zębów, wywołuje nie tylko nieestetyczny wygląd, ale także problemy zdrowotne. Warto zrozumieć, co powoduje powstawanie kamienia nazębnego, jakie są jego objawy, jakie istnieją metody leczenia oraz jakie proste kroki można podjąć, aby mu zapobiec. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się nie tylko wspaniałym uśmiechem, ale także długotrwałym zdrowiem naszych zębów i dziąseł.

07
sie
poniedziałek, 07 sierpień 2023

Rodzaje protez zębowych

W uśmiechu ludzkim kryje się nie tylko piękno, ale także zdrowie i pewność siebie. Niestety, utrata zębów może wpływać negatywnie na te wszystkie elementy. Dlatego protezy zębowe odgrywają niezwykle ważną rolę, przywracając nie tylko estetykę uśmiechu, ale także zdolność prawidłowego żucia i funkcji jamy ustnej. Dzięki dynamicznemu postępowi w dziedzinie stomatologii, dostępne są różnorodne rodzaje protez zębowych, pozwalające na indywidualne dopasowanie do potrzeb i preferencji pacjentów. Każdy z typów protez ma swoje unikalne cechy, zalety i ograniczenia, co sprawia, że wybór odpowiedniego rozwiązania może być wyzwaniem dla wielu osób. Jakie są najpopularniejsze rodzaje protez zębowych?

07
sie
poniedziałek, 07 sierpień 2023

Licówki czy korony? Co wybrać?

Nie ulega wątpliwości, że piękny uśmiech jest marzeniem każdego człowieka. Jednak nie zawsze natura obdarza nas idealnie ukształtowanymi zębami. Na szczęście współczesna stomatologia oferuje wiele rozwiązań, które pozwalają poprawić estetykę uzębienia. Dla osób z zębami mocno zniszczonymi lub mającymi poważne wady wyrównawcze, dwie popularne opcje to licówki i korony. Oba te zabiegi są skutecznymi metodami przywrócenia uśmiechu, ale każda z nich ma swoje zalety i ograniczenia. W tym artykule przyjrzymy się bliżej licówkom i koronom, aby pomóc Ci zrozumieć, które z nich może być najlepszym wyborem dla Ciebie.

01
sie
wtorek, 01 sierpień 2023

Jakie są przeciwwskazania do wszczepienia implantów?

Zdrowe uzębienie i estetyczny uśmiech są oznakami dbałości o stan jamy ustnej. Zdarza się jednak, że wskutek choroby lub uszkodzenia jeden, lub kilka zębów muszą zostać usunięte, co ma znaczny wpływ na wygląd twarzy. Rozwiązaniem problemu i sposobem na przywrócenie pięknego uśmiechu może być zastosowanie leczenia implantologicznego. Na czym ono polega i jakie wyróżniamy rodzaje implantów zębowych? Jakie są przeciwwskazania do wprowadzenia leczenia? Czytaj dalej i dowiedz się więcej o implantach zębowych i ich wszczepianiu!

12
lip
środa, 12 lipiec 2023

Mosty na implantach – na czym polega ta metoda?

Mosty na implantach cieszą się dużą popularnością. To jedno z najbardziej zaawansowanych uzupełnień protetycznych, które może być świetną alternatywą dla protez ruchomych. Most na implantach poprawia komfort podczas mówienia oraz gryzienia. Całość może być pokryta estetyczną porcelaną dobieraną indywidualnie do zębów własnych pacjenta, dzięki czemu niemal niczym się nie różni.

Czym jednak dokładnie jest most na implantach? Jakie rodzaje mostów na implantach możemy wyróżnić? Jak przebiega zabieg? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy poniżej! Sprawdź!

4.6/5 - (8 votes)
Dent Kraków – Stomatologia, Implantologia i Ortodoncja